Pojednání

Narozeninové setkání s vnitřním andělem

Toto dílo je (10/25) součást sbírky: 
Inspirace pro život
  

O narozeninách si můžeme uvědomit podstatu slunečního znamení, do kterého jsme se narodili, podstatu jména, které nám dali rodiče, podstatu místa a kraje, kde jsme se narodili. Mysl se ten den může zabývat vlivem dětství na náš život, vlivem zásadních životních událostí na psychiku, vlivem principu pozemské duality na náš charakter. Můžeme nečekaně naléhavě přemítat o našem každodenním způsobu jednání a rozhodování. A nic z toho není náhoda, protože sváteční den narozenin, mnohdy spojený s různými rituály, a pro nás nejspirituálnější den v roce na osobní úrovni, je vhodný pro upřímné a radostné setkání se sebou samým, s vnitřním andělem, který je neustále s námi a nikdy nás neopouští. Ale může se také stát, že právě v tento den nechceme být sami sobě blízko, podvědomě se od sebe odpoutáváme, například zábavou v rušném prostředí. Nechceme být konfrontováni se svým vnitřním Já. V tom případě neunikneme setkání se sebou samým pár dní před, anebo pár dní po narozeninách. Ačkoliv v den narozenin můžeme cítit lehkost a spokojenost, přesto je něco v našem nitru, co nás magicky přitahuje k silným prožitkům, k sebepoznání, k obohacení životní kvality, ke změně životního stylu. K odhalení tíhy svázanosti s minulostí, pokud nezpracovaná minulost nenápadně ovlivňuje přítomnost, a tím i budoucnost.

Životní impuls v den narozenin se projevuje různými způsoby, od naprostého, andělského klidu až po vnitřní nepokoj. Vnitřní pocity mohou být velmi silné, podbarvené něčím, co nám není na první pohled zřejmé. V den narozenin k nám mohou přicházet různá poselství, a to prostřednictvím energie duše. V den narozenin lze navázat kontakt s opomíjenou duší, s místem narození, s osobním karmickým úkolem. Je to den vhodný pro uvědomění si, co od života očekávám, co mi do života právě teď přichází, co nepotřebného odchází. Přehodnotit a procítit vlastní vnitřní sílu a zeptat se, kam směřuji životní energii, po čem toužím, čeho se chci vzdát a co si chci ponechat, to jsou nejdůležitější otázky, na které naše duše hledá upřímné odpovědi.

Ptejte se sami sebe: Jaký mám vztah k vlastním narozeninám? Proč jsem na světě? Jaký vztah mám ke svému dětství, k rodině? Rezonuji se svou duší, se svým vnitřním andělem, případně s vnitřním dítětem skrytém v mém podvědomí? Jak dokáži definovat svou identitu? Trápím se osamělostí? Jsem s okolním světem často v opozici?

Nebo je pro mě harmonie přirozeností a kdekoliv a kdykoliv se cítím být v bezpečí? Cítím spokojenost a radost anebo tíhu svázanosti s nějakou nevyřešenou kapitolou mého života? Jaké každodenní činnosti v realitě jsou pro mě unavující? Co mě naplňuje radostí, kdy, kde a s kým prožívám hřejivé pocity štěstí?

Pokud máte v sobě něco, co vás neustále vrací zpět, něco, co vás odvádí od vašich osobních snů, odhalte příčinu

Zpravidla se nám různé věci připomínají právě v období narozenin. Může jít o návrat do stejného vztahu, o návrat k určitému místu, o návrat do určitého stavu (zdraví – nemoc, duševní pohoda – stres, jojo efekt při změně váhy, hojnost – chudoba). Během návratů, myšlenkových, vzpomínkových i skutečných, se setkáváme se stále stejnými vnitřními obrazy, napadají nás stejná slova a myšlenky, opakují se stejné emoce. Pokud se v nás toto odehrává, máme se pokusit, vědomě tyto opakující se vzorce rozpoznat, analogicky je vyhodnotit, odhalit osobní zaujetí. Rozpoznat, co symbolizují slova nebo obrazy, které doprovázejí myšlenkové návraty na stále stejná místa. Rozuzlení někdy vyžaduje zahledět se zpět, do určitého času, k určitému příběhu, někdy až do období dětství.

5/5 (1)Předchozí / následující díl:<< 9. Sen o prvotním vesmírném tanci    ●    11. Život, živočich, živelnost, živina, živly >>

O autorovi

Rebeka Sprinncová

Albert Einstein: „Objevuji tak, že přemýšlím, přemýšlím, přemýšlím. Devětadevadesátkrát se mýlím. Po sté trefím do černého.“

Přihlásit se k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
Četba díla zabere cca 19 min.
Noční režim
Velikost textu-+=
Hlasité předčítání
5/5 (1)
Četba díla zabere cca 19 min.
Noční režim
Velikost textu-+=
Hlasité předčítání
5/5 (1)
Přidej své hodnocení
0