Fejeton

Zdravotní teror

Zdravotní teror

Když jsem byl malý, maminka mi říkala, abych si myl ruce. Tato činnost mi zůstala dodnes, jako dobrý zvyk. Dnes, v době, kdy se světem šíří viry častěji, mi to slouží k ochraně imunity. Nesmí se to však přehánět. Nemyslím tím mytí rukou, ale ochranu imunity.

V pozdější době mě provázely a spíše obtěžovaly reklamy, na hubnutí, doplňkovou stravu a nejvíc různé doporučení a zjištění. Pijte mléko, je zdravé. Nepijte mléko, obsahuje to a to. Jezte více masa, budete silní. Nejezte maso, není to přirozené. Držte naší dietu. Nedržte dietu, ale cvičte. O vegetariánech a veganech radši mluvit nebudu, protože to je na článek sám o sobě. Všechny tyto mé životní zážitky považuji za zdravotní teror.

Dnešní doba je neklidná. Když si otevřete kterýkoliv mediální přístroj, hrne se na vás zdravotní teror. Jezte více ovoce… Kupte si vitamíny… Nesmíte dýchat na lidi… Musíte nosit roušku… Musíte se testovat… Musíte se očkovat… Nesmíte cestovat… Nesmíte do restaurace… (Všimněte si, že všechny reklamy nedoporučují, ale přikazují.)

Každý, kdo vám takové nařízení a doporučení zadává, je zdravotní terorista, ať to dělá z důvodu finančního, či z důvodu zvýšení svého ega. Nejhorší jsou však ti, co to myslí upřímně. Ti vám otráví život dokonale. Jak se říká, každý dobrý skutek by měl být po zásluze potrestán.

Vláda to nemá lehké. Ovšem každý, kdo do vlády vstoupil, s tím musel počítat. Proč se tedy všichni diví, že vládnoucí teroristé nařizují, a zakazují? Víme, že ze zdravotnictví většina profituje. Ať je to přímým nákupem akcií firem vyrábějící testy, roušky, vakcíny, nebo reklamou, obsahující zdravotní terorizmus. Oni nemají zájem o ukončení tohoto stavu, z důvodu svých vysokých příjmů.

Máme nějakou šanci se bránit? Asi ano, ale ta šance je velice malá, protože většina lidí se nákazy zbytečně bojí. Zkusme však nepodlehnout fikci pandemie a přemýšlet reálně: Co je pandemie? Pandemie je epidemie velkého rozsahu, zasahující více kontinentů. Jestliže je v našem státě denně sto, dvě stě, či tři sta nakažených, je to pandemie? Určitě ne. Pandemie skončila a nikdo to nepřizná. Každý, kdo zneužívá toto označení pro dnešní dobu, by měl být souzen za šíření poplašné zprávy. V případě vysokých politických špiček bych souhlasil s variantou defenestrace. Ze zkušenosti však víme, že koho vyhodíme oknem, vrátí se dveřmi.

V neposlední řadě je svoboda. Zakazují to, či ono s výmluvou na pandemii. Každý člověk by si však měl uvědomit, že jejich zákazy jsou protiprávní. Kdy se zákazy hodlají přestat? Nese jim to peníze, proč by přestávali? Doufají, že časem národ otupí a přijme jejich podmínky, jako normální. To by se však nemělo stát. Tenhle zdravotní terorizmus je nenápadné znásilňování národa. Braňme se a nebuďme slepí a hluší.

Josef Ilko

☆ Nehodnoceno ☆

O autorovi

Josef Stráca Ilko

Přihlásit se k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Četba díla zabere cca 3 min.
Noční režim
Velikost textu-+=
Hlasité předčítání
☆ Nehodnoceno ☆

Četba díla zabere cca 3 min.
Noční režim
Velikost textu-+=
Hlasité předčítání
☆ Nehodnoceno ☆
Přidej své hodnocení

0