Pojednání

Narozeninové setkání s vnitřním andělem

Toto dílo je (10/25) součást sbírky: 
Inspirace pro život
  

Na příběh se podívejte zpětně, až jej budete v klidu a o samotě číst, jinýma očima, uvolněnou meditativní myslí. Možná váš příběh není tím, čím se zdá být na první pohled. Vaše zápisky, podbarvené fantazií, vycházející z podvědomí, postupně porovnejte se skutečným osobním příběhem. Vyberte si základní téma napsaného příběhu k zamyšlení, slova a části příběhu, které vás nejvíce zaujmou. Odkrývá se vám před očima něco, co se vám z podvědomí bez servítek odtajnilo? Zamyslete se i nad zdánlivými banalitami. Poznáte z vašich slov, jakou osobní změnou v současnosti, právě teď procházíte? Jaké máte vnitřní motivace, (o které ale ve své podstatě již nestojíte), shodující se s minulostí? Říká vám tento příběh, že je možné dosáhnout nemožného? Třeba jste si do této chvíle ani neuvědomovali, že už jste v životě vícekrát nemožného dosáhli. Najdete v napsaných myšlenkách osobní vzorec, platný pro tuto chvíli, nebo velký životní vzorec? Připomíná vám váš příběh nějaký scénář z minulosti, nebo scénář pro někoho jiného, na koho často myslíte?

Pokud se před vámi žádné poselství nezobrazuje, pokuste se váš příběh znovu přečíst a během čtení si vše živě představujte, hledejte osobní spojitosti. Možná jste hlavní postavou příběhu uloženého v podvědomí, příběhu s detaily, které jste dříve nevnímali vědomě, ale pouze podprahově, a možná si to nechcete přiznat. Pokud se stále nedovedete uvolnit, a v příběhu nevidíte žádné vodítko, čtěte si příběh nahlas, ve třetí osobě (on, ona, ono), a sledujte tón vašeho hlasu a pocitové reakce vašeho těla. Jakou hloubku mají vyvolané vnitřní obrazy, je v nich něco doplňujícího? Co cítíte? Radost, smutek, údiv, rozčarování, strach? Pojmenujte si všechny pocity. Jsou ve vašem příběhu vymyšlené bytosti? Prozkoumejte je, možná se jedná o vaše strachy, nebo mají pro vás důležitý vzkaz, k něčemu vás vyzývají. Také zdánlivě obyčejné věci jsou důležité, zkoumejte každé slovo, každý pohyb v příběhu.

K životnímu příběhu se vracejte opakovaně, zítra objevíte něco nového

Například různé epizody příběhu odkryjí symboly, jejichž význam se může ukázat později. Naslouchejte hlavně slovům, která se objevují opakovaně. Psaný projev, vědomé zaznamenávání prožitků, je také o (meditativním) naslouchání. Jde přece o text psaný uvolněnou myslí, která je vědomě naladěna jak na podvědomí, tak i nadvědomí. Uvolněná mysl snáze naslouchá „vzpomínkám“ z nevědomé oblasti bytí.

Psaným projevem často formujeme to, co si obyčejně ani neuvědomujeme, reagujeme na záblesky vyššího vědomí v pozadí prožitků, na různé emocionální vazby, a na jemné vnější vlivy, obyčejně nesnadno postřehnutelné.

Osobní příběh vyjádřený psaným slovem, ve stylu automatického psaní, působí zpětně na otevřené vnímání, je více než příběhem, obsahuje životně důležitá poselství, obsahuje vnitřní kód andělské duše. Pokud si ale nedáme pozor, mohou některá slova působit hypnoticky, sugestivně. Každý příběh je zabarvený osobností vypravěče, proto je důležité být k sobě upřímní a odpozorovat, co zásadního jsme myšlenkově takříkajíc překroutili v náš osobní prospěch. Anebo v osobní prospěch někoho jiného, někoho, kdo nás zásadně ovlivnil.

Pokud si cokoliv důležitého během zkoumání vašeho příběhu uvědomíte, udělejte si poznámky, anebo napište doplňující kapitoly. Zapomenuté historky mohou nést skrytý význam, který odhalíte intuitivně. Hledejte důležité symboly v lidech, se kterými se v příběhu setkáváte. Otevřeným a upřímným způsobem vnímejte, jak energeticky působíte na osoby ve vašem příběhu. Ptejte se, jak energeticky tito lidé působí na vás, jak ovlivňují, (nebo v minulosti ovlivňovali), váš život, vaše sebevědomí, vaše představy a sny.

5/5 (1)Předchozí / následující díl:<< 9. Sen o prvotním vesmírném tanci    ●    11. Život, živočich, živelnost, živina, živly >>

O autorovi

Rebeka Sprinncová

Albert Einstein: „Objevuji tak, že přemýšlím, přemýšlím, přemýšlím. Devětadevadesátkrát se mýlím. Po sté trefím do černého.“

Přihlásit se k odběru
Upozornit na
guest

0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
Četba díla zabere cca 19 min.
Noční režim
Velikost textu-+=
Hlasité předčítání
5/5 (1)
Četba díla zabere cca 19 min.
Noční režim
Velikost textu-+=
Hlasité předčítání
5/5 (1)
Přidej své hodnocení
0