Recenze

Sen noci svatojánské

Autor: Štěpánka

Nestydím se přiznat X DIVADLO

Anot.: Komedie čerpá z atmosféry tradičních svátků máje a slunovratu, kdy čarovná moc bylin obracela svět na ruby, a vše bylo dovoleno. Sen noci svatojánské je hýřivým rejem citu, hry a bláznovství. Dva milenecké páry prožívají opojení láskou i třeštění z jejího nenaplnění.  Na křehkou proměnlivost jejich srdcí padá stín v podobě příkazů a manipulací s jejich svobodou. Ať už je to ve městě, kde se chystá svatba despotického vévody, nebo v lese, kde kouzelné bytosti hrají své vrtošivé hry. Do vášnivého zápolení vstupují řemeslníci, kteří  s úpornou snaživostí připravují  „komedii ponejvíce k pláči“ na počest chytaných slavností. To vše z pera největšího dramatika všech dob, který se narodil a vyrůstal ve Stratfordu nad Avonou, v anglickém hrabství Warwickshire.

Já: Divadlo. Ach, to plzeňské divadlo… Sen noci svatojánské? Ano či ne? Moderní komedie podřizující se společnosti, kde každý hraje své vlastní divadlo nebo Shakespearovská hra? Zkuste dvakrát hádat, stačí jeden pokus. Litujeme našich starších občanů, že museli být svědkem této komediální tragédie?
Já ne. Nestydím se přiznat, že mě hra dohnala k pláči – ale smíchy. Nestydím se přiznat, že patřím k moderní a pochybné společnosti, stejně jako se nestydím, že bych na tu hru šla znovu. Proč ji brát jako klasiku? Jediná podobná věc, byla maska osla. Možná jsem osel, ale herecké výkony nebyly na úkor hry.
Nestydím se přiznat, že jsem viděla lepší hry.
Nestydím se přiznat, že jsem sobec.
Nestydím se přiznat, že když dopiju pití mám chuť se dívat jak sklenice padá na zem a roztříští se na střepy.
Není to jen o těch střípcích???

☆ Nehodnoceno ☆

O autorovi

Štěpánka

Představte si gumovou kachničku na dně oceánu, která se točí ve vodním víru. Ano, to jsem přesně já. Pokud se na ni podíváte shora, točí se prakticky stále na jednom místě, ale když se podíváte blíže, zjistíte, že je ohniskem všech malérů. Každý má něco, čím se blýsknout, pokud zapátrám v paměti, tak dvě věci, co mě napadají jsou: odkládání věcí na poslední chvíli a odkládání věcí již odložených na ještě později. (Ale jsem si téměř jistá, že v tom nejsem sama:)) Co se týče toho ostatního - ráda čtu a píšu, dívám se na filmy a maluji obrazy.
Své jsem již prozradila, určitě se o mě dozvíte víc, když si přečtete něco z mých děl.

Přihlásit se k odběru
Upozornit na
guest

0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
Četba díla zabere cca 2 min.
Noční režim
Velikost textu-+=
Hlasité předčítání
☆ Nehodnoceno ☆

Další novinky autora:

Četba díla zabere cca 2 min.
Noční režim
Velikost textu-+=
Hlasité předčítání
☆ Nehodnoceno ☆
Přidej své hodnocení

Další novinky autora

0