Fejeton

Nekrolog

Autor: ivacl

 

Oznamuji všem přátelům a známým, že dne 00.00.0000 mě nenávratně opustil můj mnohaletý životní souputník, můj žlučník.

Narodil se jednoho slunného dne roku  0000 a okamžitě se ujal svých povinností. S radostí a elánem pomáhal při zpracování potravy, kterou jsem v různých intervalech zásobovala svůj trávící systém.

Hravě si poradil s mými prvními kuchařskými výtvory, ani závodní jídelna pro něj nebyla neřešitelnou překážkou. Nereptal a ni když jsem zkoušela různá pubertální lákadla jako alkohol, cigarety a hospodskou stravu. Fritování na přepáleném tuku pro něj bylo výzvou, ze které vycházel vždy vítězně.

S postupujícími lety však sil ubývalo. Nejdříve se mě snažil upozornit drobnými náznaky na postupnou invazi žlučníkových kamenů. Na drobná píchání jsem však nereagovala. Zato žlučníkové kameny rostly a sílily.

Postupně v nerovném boji můj milovaný žlučník vyřadily z boje a vrhly se na mne. Snažily se vniknout do mé břišní dutiny . Teprve v sanitce, která mě s ukrutnými bolestmi vezla do nemocnice, jsem pochopila žlučníkův statečný boj.

Ale nedalo se nic dělat. Na operačním sále po krátkém zásahu byl ode mne můj žlučník, který z posledních sil statečně svíral tři žlučníkové kameny, oddělen a uložen i s kameny v biologickém odpadu.

Bude mi chybět

Čest jeho památce

4.67/5 (1)

O autorovi

ivacl

chci popisovat svět očima seniora

Přihlásit se k odběru
Upozornit na
guest

0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
Četba díla zabere cca 2 min.
Noční režim
Velikost textu-+=
Hlasité předčítání
4.67/5 (1)

Další novinky autora:

Četba díla zabere cca 2 min.
Noční režim
Velikost textu-+=
Hlasité předčítání
4.67/5 (1)
Přidej své hodnocení

Další novinky autora

0