Pohádka

PEXESO

 

  1. Jak se PEXESO poskládalo

V jednom domku, kde bydlela rodina s dětmi, se v dětském pokoji válelo rozházené staré PEXESO. Rodina odjela na dovolenou a děti to PEXESO zapomněly uklidit. Na obrázcích byly pohádkové postavičky. Večerníčkovi se ten nepořádek vůbec nelíbil, a tak řekl všem obrázkům, aby se seřadily podle čísel. On byl pochopitelně jednička. Za ním pak následovala další čísla až po dvaatřicítku. Všechny obrázky vytvořily řadu dlouhou jeden a půl metru.

Avšak ouha. Některé obrázky chyběly. Večerníček poprosil Macha a Šebestovou, jako žáky, kteří umí počítat, aby zkontrolovali stav PEXESA. Inventůra dopadla špatně. Od čísla 27 až po číslo 32 chyběly všechny obrázky a Štaflíkovi, víle Amálce a Křemílkovi chyběl druhý obrázek. Celkem PEXESO postrádalo patnáct obrázků.

Cipísek začal plakat, že je to s PEXESEM špatné a že ho děti, až přijdou domů, asi vyhodí, protože PEXESO, které není celé, není k ničemu. Rákosníček udělal žalem ohňostroj. Malá čarodějka zkusila chvíli čarovat, aby ztracené obrázky objevila, ale nebylo to nic platné. Místo obrázků, se jí podařilo vyčarovat pouze zmrzlinu.

Všech pět psů, to je Maxipes Fík, Štaflík a Špagetka, Jonatán i Škubánek začali čuchat a projeli svými raťafáky celý pokoj. Patnáct obrázků však bylo zřejmě vyluxováno, či jinak vyhozeno do odpadu.

Kocour Mikeš, který si vždy se vším věděl rady otevřel krabici s fotkami a za pomoci Malvíny, Micky a Mourka  vystříhali z fotek rodiny šest nových PEXESOVÝCH obrázků.

„Tak to bychom měli.“ řekl hajný Robátko. „Ale k těm šesti novým, k Štaflíkovi, k víle Amálce a ke Křemílkovi, potřebujeme ještě druhý obrázek.“

Teď přišla řada na Boba a Bobka. Králíci z klobouku vzali všech devět obrázků, které potřebovaly svého dvojníka a s pomocí kopírky vytvořili devět krásných nových PEXESOVÝCH čtverečků. Kopírka byla bohužel stará a vyráběla jen černobílé obrázky, ale to nikomu nevadilo.

PEXESO bylo kompletní. Všichni jásali, zpívali a tancovali.

My jsme komplet PEXESO

bereme to s noblesou

život to je pro nás sranda

protože jsme príma banda

 

Nežli večer zavřeš víčka

vzpomeň si na Večerníčka

pohádky jsou pro děti

tohle račte věděti

  1. Co způsobila bouřka

Když byla oslava v nejlepším, venku to zahřmělo a vítr rozrazil pootevřené okno. Vše v místnosti začalo létat. Déšť a vítr udeřily takovou silou, že se PEXESO rozletělo po celé místnosti. Po chvíli se bouřka přehnala a vše utichlo. Obrázky se pomalu sbíraly ze země, z polic i postele a Večerníček opět svolával všechny ke kontrole stavu. Tentokrát to dopadlo poněkud lépe. Ze všech obrázků chyběly jen dva. Krteček a Kosí bratři.

Večerníček se opět obrátil s prosbou na Boba a Bobka, zda by mohli vytvořit další kopie Krtečka a Kosích bratrů. Jenže bouřka vyhodila pojistky v celém domě, a tak kopírka byla jako všechny elektrické spotřebiče bez proudu.

Znovu se rozeběhli psi z celého PEXESA a čmuchali a ňufali, až Škubánek zavolal: „Tady je Krteček!!“ A opravdu, Krteček byl odfouknut za skříň do úzké štěrbiny. Nemohl se z této pasti dostat. Vodník Česílko vytáhl rybářský prut a po chvíli snažení se mu opravdu podařilo Krtečka vytáhnout. To už však hlásil Maxipes Fík, že objevil Kosí bratry.

0
☆ Nehodnoceno ☆
0