Pohádka

PEXESO – 7. Jak bylo Cipískovi smutno

Toto dílo je (7/7) součást sbírky: 
PEXESO
  

Byl už večer a Večerníček zval všechny na kutě. Všechny obrázky se poskládaly podle čísel a znělo to asi takhle: „Večerníček jedna, Večerníček dvě, Maxipes Fík jedna, Maxipes Fík dvě, Malvína, Micka, Mourek jedna…“ a tak dále a tak dále. Když však došli k číslu šest, ozvalo se jen: „Cipísek jedna.“ a bylo ticho. Cipísek dvě zmizel. Bylo už šero a tak se rychle spustilo pátrání, kamže se ten klučina zatoulal. Vypátral ho Škubánek. Cipísek dvě spadl do vázy a nemohl vylézt, tak tam tiše plakal. Káťa naklonila vázu a pomohla Cipískovi ven.

„Jak to, že ty, loupežnický synek pláčeš?“ zeptala se Káťa. Cipísek si utřel slzy a řekl: „Když mě se stýská.“ Káťa vzala do náruče malého loupežníčka a spolu se Škubánkem mu zazpívali.

 

Hajej dadej Cipísku

pofoukej si bolístku

a když budeš pěkně spát

krásný sen si můžeš zdát

 

Nežli večer zavřeš víčka

vzpomeň si na Večerníčka

pohádky jsou pro děti

tohle račte věděti

 

Když Cipísek usnul, dokončili potichu všechny obrázky své odpočítávání skoro šeptem. Poté všichni následovali Cipíska v jeho spaní.

Ráno se probudila jako první Šebestová. Vylezla na polici s knihami a nalistovala v knize O loupežníku Rumcajsovi stránku, kde byl obrázek celé loupežnické rodiny. Vystřihla nůžkami obrázek, ale opět se jí to příliš nepovedlo. To jí však nevadilo a nalepila na Cipíska tuto nepovedenou vystřihovánku. Když se Cipísek probudil, měl velikou radost, že je s tátou a mámou a křivé stříhání mu vůbec nevadilo.

Když rodina přijela z dovolené, děti vešly do pokoje. Maminka je provázela a hubovala je, že tu nechaly takový binec, a tak děti rozházené PEXESO uklidily. Ještě týž večer si PEXESO vyndaly a hrály ho. Přišlo jim divné, že jsou některé obrázky tak nějak jiné, ale když uviděli na posledních sami sebe, smály se a měly radost. Přesto jim bylo líto těch poškozených a už nikdy PEXESO nenechali ležet tak, jako před dovolenou.

 

Zazvonil zvonek a pohádky je

konek

☆ Nehodnoceno ☆
Emoce?
avatar

0