Pohádka

PEXESO – 2. Co způsobila bouřka

Když byla oslava v nejlepším, venku to zahřmělo a vítr rozrazil pootevřené okno. Vše v místnosti začalo létat. Déšť a vítr udeřily takovou silou, že se PEXESO rozletělo po celé místnosti. Po chvíli se bouřka přehnala a vše utichlo. Obrázky se pomalu sbíraly ze země, z polic i postele a Večerníček opět svolával všechny ke kontrole stavu. Tentokrát to dopadlo poněkud lépe. Ze všech obrázků chyběly jen dva. Krteček a Kosí bratři.

Večerníček se opět obrátil s prosbou na Boba a Bobka, zda by mohli vytvořit další kopie Krtečka a Kosích bratrů. Jenže bouřka vyhodila pojistky v celém domě, a tak kopírka byla jako všechny elektrické spotřebiče bez proudu.

Znovu se rozeběhli psi z celého PEXESA a čmuchali a ňufali, až Škubánek zavolal: „Tady je Krteček!!“ A opravdu, Krteček byl odfouknut za skříň do úzké štěrbiny. Nemohl se z této pasti dostat. Vodník Česílko vytáhl rybářský prut a po chvíli snažení se mu opravdu podařilo Krtečka vytáhnout. To už však hlásil Maxipes Fík, že objevil Kosí bratry.

Kosí bratři vletěli škvírou mezi skly do terária k užovce a leželi na písku mezi zatočeným tělem hada.

Celé PEXESO se seběhlo k teráriu a se strachem sledovalo, co udělá užovka. Ta si však Kosích bratrů ani nevšimla. Padaly nejrůznější návrhy, jak dostat Kosí bratry ven, ale žádný nebyl použitelný. Jen posuďte sami. Maková panenka navrhovala vytáhnout obrázek vysavačem, ale nejde přece proud. Špagetka chtěl přemluvit užovku, jestli by jim obrázek nepodala, ale nikdo neuměl hadí řeč. Káťa chtěla vytáhnout Kosí bratry provázkem, ale žádný tu nebyl. Nakonec Kosí bratry zachránili Křemílek a Vochomůrka. Křemílek spustil svoji dlouhou šálu přes okraj skleněného rámu a na její konec navázal Vochomůrka šálu svoji. I tu pak spouštěli dolů, až se jim podařilo dosáhnout na Kosí bratry a za pomoci ostatních, obrázek šťastně vytáhli. PEXESO bylo konečně kompletní. Opět se tancovalo a zpívalo.

 

My jsme komplet PEXESO

bereme to s noblesou

spolu hezky krindypindy

vytáhnem každého z bryndy

 

Nežli večer zavřeš víčka

vzpomeň si na Večerníčka

pohádky jsou pro děti

tohle račte věděti

0
☆ Nehodnoceno ☆
Upozornění
Odebírat upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Tvůj názor nás zajímá, přidej prosím komentář.x
()
x
0