Jak vytvořit knihu obsahující kapitoly

Autor: tomas-admin

Návod je určen těm, kteří chtějí vytvořit jeden dlouhý příspěvek (například knihu), obsahující kapitoly (oddíly, části, apod.).

Tento návod je určen těm, kteří chtějí vytvořit jeden dlouhý příspěvek (například knihu), obsahující kapitoly (oddíly, části, apod.).

Na rozdíl od funkce „sbírky“, kde je více samostatných příspěvků sdruženo pod jednu hlavičku, bude v tomto případě celé dílo pohromadě, v jednom jediném příspěvku, s jedním obrázkem jako obálkou.

Postup:

(Neobsahuje kompletní návod na práci s textem. Ten naleznete v menu Informace –> Návody.)

Než knihu vyladíme do finální podoby, je dobré ji ukládat jen jako „koncept“, nebo změnit v pravém sloupci viditelnost dočasně na „Soukromé“.

  • Zkopírujeme celý text knihy do editoru.
  • Zaškrtneme políčko „Automat. odstránkovat (po 500 slovech)“, což nám vytvoří po uložení (publikování) stránky.
  • Vytvoříme titulky kapitol. Použijeme na ně některý z předdefinovaných stylů H2 až H5. Umístíme kurzor do textu a vybereme styl z paletky.

  • Pokud jde o titulky stejné úrovně, aplikujeme na všechny stejný styl.
  • Značky „PAGE BREAK“, které jsou nejblíže titulkům, ručně přesuneme těsně nad titulky, čímž zajistíme, že začátky kapitol budou vždy na nové stránce.

  • Přesunutí provedeme tak, že uchopíme značku myší a táhneme. Můžeme ji vložit buď do prázdného řádku který vytvoříme nad titulkem, nebo ji „upustíme“ na konci odstavce před titulkem. Vyjde to nastejno. (Pokud jsme v editoru přepnuti do prostředí „HTML“, najdeme značky <!–nextpage–> a přemístíme je kam potřebujeme.)
  • Na závěr vše uložíme tlačítkem „Publikovat/Aktualizovat“.
  • Čtenáři se nyní bude zobrazovat vedle vašeho příspěvku (knihy) v pravém sloupci automatický obsah. Tento obsah funguje napříč všemi stránkami knihy a usnadňuje v ní orientaci. (V mobilních zařízeních se zobrazí na stránce malý symbol obsahu, který se po kliknutí teprve rozbalí.)

Názorná ukázka knihy s kapitolami:

Karel Čapek: Továrna na absolutno

Pokud budete mít jakékoliv dotazy, použijte formulář  v rubrice Kontakt.

0
☆ Nehodnoceno ☆

Přidejte váš komentář

0