Povídka

Nevěra I.

Autor: Aki
Toto dílo je (1/5) součást sbírky: 
Nevěra
  
  1. Odpoledne před dovolenou

Jane:

Nastal den, kdy jsme se chystali na dovolenou do hor. Měla jsem jet s přítelem Joem a jeho bratrem a jeho rodinou. Já a Joe jsme byli bez dětí. Zatím. Přesto náš vztah už neklapal. Pořád jsme se hádali. Dokonce i na veřejnosti. A to moc příjemné není. Jinak pracuju na základní škole, prvního stupně, jako učitelka.

 

Balila jsem své věci do tašky. Joe si měl oblečení připravit. Místo toho si hrál na mobilu. Dost mě to rozčilovalo.

„Joe, sbalil si věci a nehraj si. Já ti je balit na poslední chvíli nebudu!“ obořila jsem se na Joa.

„No jo, furt.“ Jenom pronesl a mávl rukou a dál se věnoval mobilu. Povzdychla jsem si a zabalila své věci. Řekla jsem si, že buď Joe pojede se svými věcmi, nebo s žádnými. Já mu je balit nebudu. Byla jsem rozhodnuta.

 

Když jsem měla sbaleno. Nebo spíš své věci, tak Joe stále byl na mobilu. Chtěla jsem mu něco říct, ale měla jsem hovor. Byl to Joeův bratr Simon.

„Ahojky, děje se něco?“ zeptala jsem se Simona, jestli se něco nestalo. Chvíli jsem poslouchala. To je dobrý nápad. Ráda přijdu.“ Usmívala jsem se a po chvíli hovor ukončila. „Jdu s Katie a Simonem ven na hřiště. Ty si můžeš věci zabalit.“ Řekla jsem Joeovi a šla se převléci. Joe něco pronesl, ale nerozuměla jsem mu. Do deseti minut jsem byla hotová a mohla vyrazit.

 

Simon:

Chystal jsem se jít s malou Katie ven. Lucy se nechtělo, že prý musí balit věci. Což jsem chápal a aspoň jsem toho využil, aby Katie se do toho moc nepletla. Oblékl jsem Katie a pak se oblékl i já. V tom jsem dostal nápad. Vzal jsem mobila a zavolal, Jane, jestli nechce jít s námi. Vytočil jsem její číslo.

„Ahoj Jane, mám dotaz. Nic se neděje.“ Hned jsem, Jane uklidňoval. „Máš sbaleno? Napadlo mě, že by si se mnou a Katie mohla jít ven. Lucy balí. Ale pochopím, když odmítneš kvůli balení.“ Vychrlil jsem vše najednou na Jane. Ta k mému štěstí souhlasila. Hned jsem hovor ukončil a šel pro Katie, aby se obula.

„Klidně se najezte venku.“ Řekla Lucy s úsměvem na tváři. Jenom jsem hlavou přikývl na souhlas. Moc nám to neklapalo. Já ji nemiloval, ona mě ne. Věděl jsem, že mě podvádí. Jen nevím s kým. Ale abych pravdu řekl, bylo mi to jedno. Nemiloval jsem ji a zůstal s ní kvůli malé Katie. Ale byl jsem rozhodnut podat žádost o rozvod, až bychom se vrátili z dovolené.

 

Jane:

Když jsem vylezla z baráku, tak ke mně blížil Simon s malou Katie. Když mě Katie zahlédla, hned se rozeběhla za mnou. Já šla jí naproti.

„Katie, opatrně, ať nespadneš!“ křičel Simon na Katie, ale ta jakoby ho neposlouchala. Naštěstí Katie ke mně doběhla v pořádku.

„Ahoj teto Jane.“ Zvolala malá a objala mě. Já ji taky objala.

„Ahoj Katie, tak jak se máš?“ zeptala jsem se Katie a pustily jsme se.

„Dobže.“ Řekla Katie. Ještě říkat ř neuměla, ale snažila se to naučit.

„Ahoj Jane, opravdu tě nerušíme?“ zeptal se s úsměvem na rtech Simon, když k nám došel.

☆ Nehodnoceno ☆
Emoce?
avatar

0