Fejeton

Jak jsem se nestala pojišťovačkou

Autor: ivacl

 

Na mé důvody, proč jsem se kamarádkou nechala přemluvit k tomu, abych se stala pojišťovačkou, už si nevzpomenu. Její důvody naopak byly velmi zřetelné. Za každou získanou dušičku pobere provizi a body, které ji posunou výše na žebříčku kariéry. A mně se možná zdálo, že je dobrý nápad rozšířit mé  “podnikání” o další činnost.

Tak se stalo, že jsem jednoho dne vezla ji a ještě další dvě budoucí kolegyně na dvoudenní školení pojišťovacích makléřů. Trochu mě rozladilo, že my ze Severních Čech musíme absolvovat cestu přes půl republiky, abychom mohli být proškoleni, když firma, pro kterou jsme byli získáváni, má pobočky po celé republice. Ale pochopila jsem, že sídlo firmy je na Jižní Moravě, takže organizátoři samozřejmě mají zájem, abychom se školili co nejblíže jejich bydliště, a zbytečně neplýtvali jejich drahocenným časem.

Ubytovali jsme se v příjemných dvoulůžkových pokojích a pádili do hlavního sálu, kde se mělo konat naše vzdělávání. Výraz pádili je zde namístě, protože vše bylo na minutu zorganizováno, a jak nám bylo řečeno, nedochvilnost se netrpí a za pozdní příchody se udělují pokuty. Taktéž za nevypnutý mobil a další nekázeň.

V sále se na nás široce usmívali naši školitelé. Vysoký štíhlý charizmatický ředitel firmy nás uvítal a ve zhruba půlhodinové one man show nám představil své spolupracovníky, kteří jsou skvělí, nepostradatelní a všichni jsou jeho nejlepší přátelé. Dále nám sdělil, jak je rád, že vidí kolem sebe tak sympatické tváře a velmi se těšil na vzájemnou spolupráci, až se staneme členy tohoto skvělého týmu. Přitom dokázal obejít celý sál a navázat oční kontakt i s těmi na nejzastrčenějších místech. Skvělá práce. S chutí jsem mu zatleskala. Dovedu ocenit profesionalitu v jakémkoliv oboru.

A už to jelo. Nejdříve jsme se dozvěděli, jak skvělá , bohatá a nejlepší je firma, pro kterou jsme se rozhodli pracovat. Ti nejlepší jsou přáteli charizmatického pana ředitele a jsou zváni každý rok na párty v jeho soukromém sídle. O tom jsme se mohli přesvědčit na snímcích promítaných na širokém plátně v čele sálu .

Přátelé v čele s p. ředitelem na zahradě-smějí se a mávají, přátelé s p. ředitelem v bazénu- smějí se a mávají, přátelé s p. ředitelem na terase, smějí se a nemávají, protože mají v ruce každý sklenku sektu. A těší se, že příští rok se jejich řady rozšíří o nejlepší z nás.

Následovalo motivační cvičení. Měli jsme rozluštit , jak pospojovat jedním tahem body různě rozmístěné na papíře. Řešením bylo opustit papír a protáhnout čáru přes stůl. Pointa- jedině když se odhodláme k netradičním postupům, dosáhneme úspěchu. S tím se dalo souhlasit.

Další lektorka nás poučila o tom, jak získat širokou databázi adres potencionálních klientů včetně telefonních čísel. ”

” Bylo to jednoduché, přátelé- požádala jsem známou p. doktorku o nějaké kontakty na její pacienty, abych mohla nějak začít. Ona mi umožnila přístup do své kartotéky, kde jsem si vybrala potencionální klienty, opsala jejich telefony a během dalšího týdne jsem je všechny obtelefonovala, představila jsem se jako pojišťovací poradce jejich lékařky a nabídla jim své služby. ”

Zděsila jsem se . ” Co ochrana osobních dat ? ” zeptala jsem nahlas. Lektorka velkoryse moji nekázeň přehlédla a pokutu jsem nedostala. Pohoršené pohledy ostatních adeptů však signalizovaly, že jsem se ocitla někde, kde jsem být neměla. Je opravdu možné, že jsem jediná, komu takové praktiky vadí ? Copak to není někomu alespoň divné ?

Zbytek školení jsem protrpěla jen kvůli svým kolegům, kteří byli odkázáni na můj odvoz. Názorné školení, jak přesvědčit klienta ( v mém pojetí zmanipulovat oběť), aby se pod tíhou argumentů nechal pojistit. Závěr školení patřil opět charizmatickému p. řediteli. Srdečně se s námi rozloučil a těšil se na další setkání.

Věděla jsem, že z mé strany už žádné další setkání nebude. I když – dámy- ten ředitel byl vážně k sežrání !!!

 

5/5 (2)

O autorovi

ivacl

chci popisovat svět očima seniora

Přihlásit se k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Člen
3 let

Tak tohle je parádní a opravdu vystřižené ze života. 😀 Zrovna nedávno jsem měla nepříjemnou zkušenost, kdy jeden můj bývalý spolužák (a někdejší kamarád) dal nejmenované bankovní společnosti(ve které předtím pracoval) moje číslo (v podstatě šlo o to samé jako v pojišťovnictví), aby mi nabídli přesně takovouhle práci, kterou bych dobře dělat nedokázala, protože nerada lžu lidem a manipuluji jimi (manipulace tak těžká není, ale je to, ještě slušně řečeno, sviňárna). Nejhorší bylo, i když jsem mu vysvětlila důvody, proč si nepřeji by mé číslo k takovýmto a podobným účelům dával mé soukromé telefonní číslo (a jiné údaje) cizím lidem bez mého vědomí, že to bral jako v pohodě věc a označil… Číst vice »

Václav IV.
Host
Václav IV.
4 let

Pobavilo, rozesmálo. Jen tak dál!

arnošt
Host
arnošt
4 let

Další příjemný fejeton, určitě pokračujte 🙂

Noční režim
Četba díla zabere cca 4 min.
Velikost textu-+=
Číst nahlas
5/5 (2)
Přidej své hodnocení

Další novinky autora

0