Povídka

2. díl – Pokušení – 6. kap.

Autor: JaneyT
Toto dílo je (16/25) součást sbírky: 
Myšlenky zločince - 1. série
  

Venku:

 

Všichni jsme šli stranou od ostatních, aby nás nikdo neslyšel, abychom mohli projednat vše, co se stalo a co zatím víme. Flaška vody byla skoro vypitá. Neřekla bych, že jsem se nadýchala toho kouře tolik, ale občas mě ještě v tom krku pálilo a voda to jistila.

„Tak dobře. Co vše víme?“ obrátil se na nás Gideon s otázkou. Všichni jsme se na Gideona podívali.

„Máme tu deset tisíc studentů, plus jednoho, kterého fascinuje oheň.“ Ujal se slova jako první Derek.

„Dobře, podívejme se na jeho dětství.“ Souhlasil Gideon a navrhnul, na co se teď u žháře zamyslíme. Chvíli panovalo ticho.

„Jedno ze tří ekvivalentů, jak se stát žhářem je pomočování. Takže náš žhář se musel jako dítě po nocích pomočovat.“ Promluvila jsem trochu chraplavě. Co jsem to dořekla, tak jsem vodu ve flašce vypila do dna a doufala, že už budu mít hlasivky v pohodě. Gideon s přikývnutím hlavy se na mě podíval.

„Chceš ještě přinést vodu?“ zašeptal Hotch, který stál vedle mě.

„Díky, to bude dobré.“ Zavrtěla jsem hlavou, že jeho nabídku odmítám. Nebyla jsem tu jediná, kdo tu vodu bude potřebovat.

„Druhým faktorem je týrání zvířat.“ Dodala Teressa a po očku se podívala na mě a Hotche. Já si jejího pohledu všimla, ale nijak jsem na to nereagovala. Gideon s přikývnutím hlavy se tentokrát otočil na Teressu.

„Dalším faktorem je nepřítomnost otce, nebo otec, který ho neustálé urážel.“ Doplnil nás Reid.

„Taky mohl a stále může mít problémy s opačným pohlavím, obzvlášť co se sexuality týká.“ Podotkla Elle.

„Nízká sebeúcta se začala vyvíjet velmi rychle.“ Pokračoval tentokrát Derek.

„Rozdělováním ohně chce vyvolat strach a paniku. Takže jde o standardní profil žháře.“ Dokončil profil Hotch.

„Vše je jasně dané, ale přesto tu něco nesedí. Náš žhář nepasuje do dvou faktorů. A to je sexuální síla a moc. A to jsou dva motivy, které sériové žháře pohánějí. Takže bez toho nemáme žádný profil.“ Souhlasil Gideon s tím, co jsme řekli, ale jeho verdikt byl jasný. Stále nemáme profil sériového žháře. Nakonec jsme se zase rozdělili, když každý dostal od Gideona úkol.

 

Gideon a Teressa (z pohledu Teressy):

 

Byla jsem tentokrát já, která byla s Gideonem. Měla jsem strach o Jane. Nejen, že se nadýchala toho kouře, ale spíše jak zvládne, protože před odletem mluvila osamotě s Hotchem. Nebyl čas s ní probrat, o co šlo. A i když Jane, nedala nic na sobě znát, věděla jsem, že Hotch jí rozhodil. I když jsem se o Jane bála, věděla jsem, že je dost velký a dobrý profík, takže jsem věděla že to zvládne. Přesto strach tu byl.

„Tess, co tě trápí?“ zeptal se mě Gideon, který mě vytrhl z myšlenek.

„Eh…Mám strach o Jane.“ Jenom jsem řekla. Slíbila jsem, že budu mlčet, ale Gideon hned pozná, kdo lže a kdo ne. A zrovna toto jsem mu říkat nechtěla.

„Neboj, ona to zvládne.“ Řekl Gideon a zrychlil chůzi. Trochu mě překvapil, ale pak jsem se pousmála. Došlo mi, že i když neví co, tak ví, že mezi Jane a Hotchem něco je. Doběhla jsem Gideona. V tom k nám přiběhl student.

☆ Nehodnoceno ☆Předchozí / následující díl:<< 15. 2. díl – Pokušení – 5. kap.    ●    17. 2. díl – Pokušení – 7. kap. >>

O autorovi

JaneyT

Přihlásit se k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Noční režim
Četba díla zabere cca 6 min.
Velikost textu-+=

    Hlasité předčítání

 

☆ Nehodnoceno ☆
Přidej své hodnocení
0